15.7.2021 - Materiální pomoc 4000 m střešních latí do obce Mikulčice starosta, 15.7.2021

Včera jsme nařezali 4000 m střešních latí a dnes ráno byly do obce Mikulčice dovezeny.   Z obce Mikulčice přišel vřelý pozdrav a srdečné poděkování za tolik stavebního materiálu.  

Chtěl bych nyní poděkovat zastupitelstvu obce Malá Losenice, že souhlasilo s takovýmto druhem pomoci, dále M. Jacháčkovi, J. Němcovi a M. Vytlačilovi, za účast při řezání latí v lese, (zájem byl ze strany zastupitelů větší, ale to už bychom si na místě překáželi jeden druhému ☺️).  

Dále bych chtěl poděkovat Láďovi Sobotkovi za jeho ochotu a přeplánování práce, aby mohl pořezat dřevo nám. Dále za účtování pouze provozních nákladů a za jeho profesionální a rychlou práci s mobilní pilou.  

A v poslední řadě autodopravě Vendelín Trans s.r.o. za rychlou reakci a naplánování nakládky a odvozu materiálu tak, aby to vyhovovalo jak nám, tak obci Mikulčice. Dále za dopravu ZDARMA. 

Myslím, že jakákoliv varianta pomoci je nyní na místě. My jsme mohli darovat obecní peníze, nebo dřevo z obecního lesa. Rozhodli jsem se pro dřevo z lesa, ve kterém nám stále řádí ten lýkožrout smrkový. Píši schválně obecní, aby si naši občané uvědomili, že co je obecní, je nás všech. Což znamená, že v této variantě pomoci pomohl každý z 271 občanů Malé Losenice :-)

 Všem postiženým obcím a hlavně lidem přeji mnoho sil a hlavně těch psychických!!!

Dnes ráno jsem si volal s řidičem náklaďáku, jestli vše proběhlo tak jak mělo? Opálený řidič s plnovousem až na prsa, kterého včera nerozházel ani napoprvé přetížený náklad mi dnes říká, že musel na zpáteční cestě hned zastavit za obcí, aby se z té spouště kterou viděl dal do kupy a mohl pokračovat v řízení.

Děkuji Bohu (jelikož jsem věřící), že nám se zatím všechny přírodní katastrofy vyhýbají a na Moravu přeji, ať se brzy ze všeho dostanou.

Jaromír Jonák, starosta

PS: Na krizových linkách je naše obec nahlášena i k pomoci fyzické. Kdyby někdo požádal, tak plánuji pomoc i tuto. Minimálně na 2 dny s přespáním někde na místě. O všem bych poté informoval zde a v sms. Díky za případné dobrovolníky.

Několik obrázků z akce naleznete zde